کتابسرا
 
دانلود بهترین کتاب ها
این صفحه را به اشتراک بگذارید
استفنی مورگان میر یا Stephenie Morgan Meyer (متولد ۲۴ دسامبر ۱۹۷۳، در هارتفورد، کنتاکی) نویسنده‌ای آمریکایی است و خالق کتابهای میزبان و شفق و همچنین دنباله‌های شفق، ماه نو و خسوف. طلوع متوقف‌شده، کتاب چهارم و آخر، با وجود چند قسمت که از زاویه‌ی دید شخصیت‌های مختلف نوشته شده، در اصل داستان از دید بلا است.

سری شفق مربوط به نوجوانی به نام ایزابلا سوان (مخفف بلا)، و عاشق خون‌آشامش ادوارد کالن، و دوست گرگینه‌اش ژاکوب بلک است.

زندگی شخصی

میر در خانواده‌ای بزرگ در فینیکس آریزونا بزرگ شد. او پنج برادر و خواهر داشت: امیلی، هایدی، پول، ست، ژاکوب. او در کتاب‌های شفق از اسم‌های آن‌ها استفاده کرده است، بارزترینشان برای شخصیت ژاکوب بلک، که هم‌نام برادرش است. میر در دانشگاه جوانان بیرمنگهام در پروو، یوتا حضور داشت که در آن مدرک کارشناسی در انگلیسی را در سال ۱۹۹۷ کسب کرد. او در آنجا با همسرش کریستین، که زمانی که میر، در آریزونا بزرگ می‌شد لقب «پنچو» داشت، آشنا شد و با او در سال ۱۹۹۴ ازدواج کرد. Stephenie Meyer استفني مير نويسنده شفق http://armanpotter.blogfa.com

میر گفته است که ایده‌ی شفق در رویایی در مورد یک دختر و خون‌آشامی برق‌زن که در چمن‌زار نشسته‌اند در ۲ ژوئن ۲۰۰۳ که رونوشت آن هم‌اکنون در فصل ۱۳ کتاب است، به او الهام شد.

ادامه‌ی شفق، ماه نو، انتشاري شوکه‌کننده در سراسر آمريکاي شمالي داشت که از اولایل اوت ۲۰۰۶ شروع شد. میر در ابتدا ادامه‌ای جنبی برای شفق نوشت که آن را همیشه طلوع خواند، که از آن به عنوان نمای کلی برای سایر سری استفاده کرد. او اعلام کرده است که این کتاب هرگز منتشر نمیشود، چون در گروه داستان‌های جوانان قرار نمی‌گیرد. کتاب سوم این سری، خسوف، در ۷ اوت ۲۰۰۷ انتشار یافت. طلوع متوقف‌شده در ۲ اوت ۲۰۰۸ در آمریکا و کانادا و در ۴ اوت در سایر آمریکای شمالی عرضه شد. میر فاش کرد که طلوع متوقف‌شده آخرین کتابی است که از دید بلا سوان می‌باشد، و در وب‌سایتش اعلام کرده بود که این سری بیشتر از ۴ کتاب خواهد داشت. میر همچنین ذکر کرده که کتاب دیگرش، خورشید نیمه‌شب بیشتر شبیه قطعه‌ای همراه سایر سری است، تا اینکه ادامه‌ای اصیل باشد، به خاطر اینکه در آن از دید ادوارد کالن وقایع شفق توصیف می‌شود. مقداری از اولین فصل خورشید نیمه‌شب در سایت میر ارسال شده، با این حال او عنوان کرده که این قسمت قبل از انتشار به‌عنوان قسمتی از داستان ویرایش شده و تغییر می‌کند.

 کارهای منتشرشده

اولین کتاب میر، شفق، در اکتبر ۲۰۰۵ منتشر شد. در نوامبر، شفق، در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز برای داستان‌های جوانان عنوان پنجم را کسب کرد.

میر بزودی، ماه نو، ادامه‌ی شفق را در اوت ۲۰۰۶ منتشر کرد. که در هفته‌ی اول انتشار، در آغاز کار در رتبه‌ي پنجم پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز برای کتاب‌های کودکان قرار گرفت. .و در هفته‌ی دوم رتبه‌ی اول را کسب کرد که برای یازده هفته آن را حفظ کرد. در کل بیش از ۵۰ هفته را در این لیست گذراند.

یکی دیگر از داستان‌های میر در شب‌های مجلس رقص از جهنم، که مجموعه‌ای از داستان‌ها در مورد شب‌های رقص بد با عواملی ماورا طبیعی است. بعضی از نویسنده‌ها که با این مجموعه فعالیت کردند عبارتند از مگ کبت، کیم هریسون، مایکل جف و لارن میراکل. شب‌های مجلس رقص از جهنم در ۱۰ آوریل ۲۰۰۷ انتشار یافت.

در ۵ می ۲۰۰۷، نسخه‌ای مخصوص از ماه نو منتشر شد. آن شامل خالکوبی‌های موقتی ماه نو، پوستری از خسوف و فصل اول خسوف بود.

در ۷ اوت ۲۰۰۷، خسوف، سومین کتاب سری شفق منتشر شد. در کل، این سه کتاب مجموعا ۱۴۳ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بودند.

در ۶ می ۲۰۰۸، کتاب علمی‌تخیلی بزرگسال میر، میزبان، منتشر شد که داستان ملنین استریدر و واردرر، زنی جوان و روحی تجاوزگر را دنبال می‌کرد، که مجبور بودند به عنوان یک‌نفر کار کنند تا جمی و جارد، به ترتیب برادر کوچک ملنین و عشق زندگی ملنین را بیابند.

در ۳۱ می ۲۰۰۸، نسخه‌ای ویژه از خسوف منتشر شد. که شامل طرح جلد و اولین فصل طلوع متوقف‌شده بود.

در ۲ اوت ۲۰۰۸، آخرین قسمت سری شفق، طلوع متوقف‌شده پخش شد که ۷۵۴ صفحه بود و نزدیک به ۳ میلیون کپی تولید شده بود.

دانلود كتابهاي شفق (گرگ و ميش و ماه نو) از استفني مير

گرگ و ميش(كتاب اول مجموعه شفق)


لينك از پرشين گيگ

دانلود كل كتاب                       قسمت اول                قسمت دوم                   قسمت سوم


لينك از فورشيرد

دانلود كل كتاب                      قسمت اول                  قسمت دوم                  قسمت سوم

 

ماه نو ( كتاب دوم مجموعه شفق)

لینک از پرشین گیگ

قسمت اول                    قسمت دوم                    قسمت سوم                    قسمت چهارم

قسمت پنجم                  قسمت ششم


لینک از فور شیرد

دانلود کل کتاب               قسمت اول                    قسمت دوم                    قسمت سوم 

                                 قسمت چهارم                 قسمت پنجم                   قسمت ششم

با تشكر از وبلاگ : داستان

اقتباس فیلم

: شفق (فیلم ۲۰۰۸)

شرکت فیلم‌سازی Summit Entertainment امتیاز شفق را در آوریل ۲۰۰۷ گرفت. این فیلم هم‌اکنون در سایت این شرکت در رده‌ی اتمام ضبط قرار گرفته است. کاترین هاردویک کارگردان و ملیسا روزن‌برگ نمایشنامه‌نویس آن است. کریستن استوارت در نقش بلا سوان و روبرت پاتینسون در نقش ادوارد کالن بازی می‌کنند. این فیلم قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۰۸ منتشر شود.

برگرفته از «http://wiki.fantasy.ir دانشنامه علمي تخيلي فانتزي ع.ت.ف-- با تشکر از وبلاگ داستان

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه هشتم خرداد ۱۳۸۸ توسط شهاب